ABN Amro veel positiever over woningmarkt

- door Redactie

Volgens ABN Amro herstelt de woningmarkt in Nederland veel sterker dan eerder gedacht. De economen van ABN Amro verwachten voor volgend jaar een stijging van 10 procent in het aantal verkochte woningen.

Het economisch bureau van ABN Amro heeft een nieuw rapport over de woningmarkt gepubliceerd waarin zij aangeven veel positiever te zijn over de woningmarkt voor 2015 ten opzichte van 2014. Eerder ging de bank uit van een stabilisatie van de woningmarkt, maar nu lijkt er dus zelfs groei te ontstaan.

Reden herstel woningmarkt

De lage hypotheekrente lijkt een belangrijke reden voor het herstel van de woningmarkt. Daarnaast speelt ook de verbetering op de arbeidsmarkt mee en zal een toename van het besteedbaar inkomen ook zorgen voor een groei in de woningmarkt in 2015. Philip Bokeloh, econoom: “De resultaten van de woningmarkt overtreffen onze verwachtingen”. “Het vertrouwen is hoog. Mensen die eerder de koop van een woning uitstelden, komen alsnog in beweging.”

Stijging huizenprijzen

Naast het aantal verkopen van woningen in 2015, verwacht ABN Amro ook een stijging van de huizenprijzen. Deze gaan volgens de ABN Amro toenemen met 3 procent waar eerder werd gerekend op 1 procent. Voor 2016 hanteert de bank eveneens een prijsstijging van 3 procent.